stanley cup 2024,humenské levy,hokej,humenné

SKVELÁ BODKA ZA SEZÓNOU – MINI STANLEY CUP V MICHALOVCIACH OBHÁJENÝ

V dňoch 19. až 21. apríla sa naši tretiaci zúčastnili prestížneho turnaja MINI Stanley Cup v Michalovciach. Latka bola postavená vysoko, keďže minuloročným tretiakom sa tento turnaj podarilo vyhrať. A história sa zopakovala aj tentokrát, tretiaci opäť turnaj ovládli, a tak bude aj tento rok víťazná trofej vo vitríne na humenskom zimnom štadióne.

Výborne obsadeného turnaja sa zúčastnilo celkovo 12 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine každý odohral 5 zápasov, 2 krát 20 minút a následne podľa umiestnenia zápas o konečné poradie na turnaji.

Súboje v skupine humenskí zverenci začali piatkovými víťazstvami proti HK Dukla Michalovce orange 9:1, 6:1 a HK Sršne Košice black 5:3, 9:2. V sobotu prišli výhry s tímami HC Bulls Vranov yellow 9:0, 7:2 a HK Spišská Nová Ves blue 6:3 a 6:0. V nedeľu ráno sme sa postavili proti dovtedy takisto neporazenému tímu MHK Dolný Kubín, takže bolo jasné, že tento súboj rozhodne a víťazovi skupiny. Prvý zápas sa nám podarilo hladko vyhrať 5:0, v druhom sme však ťahali za kratší koniec a podľahli 0:3. Lepšie skóre vo vzájomnom zápase nám zaručilo prvé miesto v skupine, a tým aj postup do vytúženého finále.

V skupine B dominovalo družstvo HC Bulls Vranov, takže finále sa nieslo v duchu susedského derby. A veruže sa bolo na čo pozerať. Skvelé napínavé zápasy do posledných sekúnd s veľkým nasadením, krásnymi akciami, či perfektnými zákrokmi brankárov.

Prvý finálový zápas po základnej hracej dobe skončil remízou 3:3. Nasledovali samostatné nájazdy, ktoré priniesli našu výhru. V druhom sa situácia zopakovala, opäť remíza 3:3, a tak znova prišli na rad samostatné nájazdy. V nich fantastický Erik Petko, tak ako v prvej sérií nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Po záverečnom nájazde už mohli prepuknúť víťazné oslavy.

Zostava: Petko Erik, Šepeľa Matej – Adamov Jakub, Čop Adam, Duch Marek, Chrabačka Jakub, Kováč Matúš, Majerník Gregor, Slepák Matúš, Štekláč Maxo, Turcmanovič Sebastián,.

Tréneri: Dzoba Erik, Fedorko Ivan, Šiňanský Jaroslav,

Vedúca družstva: Petková Ivana

Na turnaji sa nám podarilo získať aj individuálne ocenenia. Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Erik Petko a rýchlostnú štafetu sa podarilo vyhrať štvorici našich hráčov Adamov Jakub, Chrabačka Jakub, Slepák Matúš, Štekláč Maxo.

Hodnotenie trénera Erika Dzobu :

Vstup do turnaja sme nemali až taký ideálny, ako by sme chceli po hernej stránke, hoci sme vyhrávali. Ale chlapci sa od zápasu k zápasu zlepšovali a uvedomovali si, že aj oni sa tento rok môžu pobiť o pohár pre víťaza. Poviem to tak, keď sme potrebovali, vyhecovali sme sa, dali do toho emóciu, srdce, energiu. A presne o tom bola druhá časť turnaja, kde sme už podávali nádherné výkony. Odmenou nám všetkým bola po roku opäť výhra Mini Stanley Cupu.