hk humenské ley,jarkop cup 2023

JARKOP CUP – SUVERÉNNE VÍŤAZSTVO DRUŽSTVA „ŽLTÝCH“ LEVOV

Hlavným bodom programu na humenskom zimnom štadióne bol v nedeľu 17.12. turnaj prípravky 4. ročníka. Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev, ktoré si zmerali sily systémom každý s každým.

Humenský hokej zastupovali družstvá HK Humenské levy „Žltí“ a HK Humenské levy „Modrí“. Spestrením turnaja bolo sninsko-humenské dievčenské družstvo – Hockey Ladies Team, ktoré svojimi výkonmi nebolo len do počtu.

Družstvo „Žltých“ prešlo celým turnajom suverénne bez prehry, a tak sa zaslúžene tešilo zo zisku najcennejšej trofeje. „Modrí“ humenskí tím tvorený z väčšej časti o rok mladšími hokejistami sa na turnaji takisto nestratil a vybojoval konečné piate miesto. Družstvo dievčat prekvapilo hneď v úvodnom kole spolufavorita turnaja HC Košice, ktorého porazilo v dramatickej koncovke 5:4. Aj v ďalších zápasoch dievčatá bojovali a okrem prvých dvoch tímov boli každému vyrovnaným súperom. V celkovom hodnotení obsadili siedme miesto.

Turnaj sa odohral vo výbornej diváckej kulise, a tak sa deti na ľade snažili odovzdať všetko zo svojho hokejového umenia. Malí hokejisti nechali na ľade celé svoje srdiečko a nasadením a dravosťou v každom zápase udivovali prítomných divákov.

Pri vyhodnotení boli všetkým družstvám zaslúžene odovzdané poháre za umiestnenie a samozrejme, nikto neodišiel bez medaily.

Poradie na turnaji:

2. HK Dukla Michalovce „Oranžoví“

3. HC Košice

4. HK Sršne Košice „Bieli“

5. HK Humenské levy „Modrí“

6. HK Sršne Košice „Čierni“

7. Hockey Ladies Team

8. HK Dukla Michalovce „Čierni“

Pavol Dankovič, Dávid Jenčík – Róbert Bláž, Marco Goga, Michal Halický, Matúš Harakaľ, František Kaduk, Šimon Korba, Filip Kortus a Oliver Sablič-Kriško.

Tréner: Erik Dzoba

HK Humenské levy „Modrí“ :

Erik Petko – Jakub Adamov, Daniel Daňo, Juraj Hodor, Jakub Chrabačka, Gregor Majerník, Adam Rabajda, Matúš Slepák, Richard Štefan a Maxim Štekláč.

Tréner: Ján Adamov

Dievčenské družstvo Hockey Ladies Team:

Nela Popčáková – Michaela Andrejcová, Lucia Berezňáková, Marianna Kislíková, Natália Kopčáková, Tatiana Macková, Eliška Miková, Nikol Ruňaninová a Nina Ruňaninová.

Tréner: Martin Spišák