hk humenské levy,Turnaj Frýdek Místek

FAJNY TURNAJ 2022 FRÝDEK MÍSTEK

Víkend 1.4.-3.4.2022 patril vo Frýdku Místku žiackemu hokeju. Na kvalitne obsadenom turnaji desiatich družstiev pre ročníky narodenia 2007 a 2008 sa predstavili aj naši ôsmaci. Už týždeň pred samotným turnajom sa družstvo borilo s absenciami lídrov tímu. Dlhšie pre zdravotné problémy chýba Samuel Horvat, Tomáš Chautur sa zúčastnil týždňového výberu vo Švédsku a na poslednú chvíľu sa zranila aj Klára Macková. Družstvo tak štartovalo na turnaji v značne oklieštenej zostave. Aj napriek týmto skutočnostiam počas turnaja poctivo bojovali, snažili sa a výkonnostne sa vyrovnali polovici svojich súperov. V základnej skupine odohrali tri kvalitné a vyrovnané zápasy, výraznejšie nestačili len na neskorších víťazov – domáce HC Rysy. V súbojoch o umiestnenie už našim zverencom došli fyzické sily a zápasy nezvládli podľa svojich predstáv.

Výsledky HK Humenské levy

HK Humenské levy – MŠHK Mládež Prievidza 1:3 (Gól: Godžak)
HK Humenské levy – HC Rysy Frýdek Místek 0:7
HK Humenské levy – HCM Warriors Brno 2:4 (Góly: Baník, Janošov)
HK Humenské levy – HC Baroni Opočno 5:2 (Góly: Janošov 4, P. Buchla)

O umiestnenie

HK Humenské levy – Hokej Uherský Ostroh 1:7 (Gól: Homoľa)
HK Humenské levy – HC Černí vlci 0:11

HK Humenské levy reprezentovali

Nina Chovancová, Dominik Foltán – Matej Bratko, Ivan Čerevka, Branislav Kaduk, Dávid Hitráček, Jakub Jaš, Emanuel Buchla – Michal Janošov, Peter Buchla, Michal Baník, Marek Beňo, Robin Homoľa, Viktor Vateha, Rastislav Piekar, Artur Samuel Budaj, Dávid Godžak, Tréner Jozef Sorokáč

Hodnotenie trénera

Družstvo sa mohlo porovnať s kvalitnými súpermi. Určite sa na výsledkoch a výkone podpísalo to, že družstvo bolo poskladané na poslednú chvíľu a zápasy sme odohrali s vekovo staršími súpermi. Bolo vidieť, že české družstvá hrali nepretržite celú sezónu, boli vyhratejší. Vyzdvihol by som výkony oboch brankárov.