AUTUMN CUP 2022 – Turnaj HPP 2

Vo sviatočný deň 17.11.2022 sa naši druháci predstavili na turnaji AUTUMN CUP 2022 v košickej Aréne Sršňov. Dobrú kvalitu turnaja predpovedalo obsadenie niekoľkými tradičnými slovenskými klubmi. Našimi súpermi boli HC Prešov, HC Barani Banská Bystrica, HC Dukla Michalovce orange, HC Dukla Michalovce black, HA Slávia Prešov red, HA Slávia Prešov white a hostitelia turnaja HK Sršne Košice black, yellow a white.

Hneď na úvod turnaja sa nám do cesty postavil súper zvučného mena HC Barani Banská Bystrica, s ktorým si naše družstvo poradilo a vyhralo 3:0. Druhý zápas proti HA Slávia Prešov Red sme takisto vyhrali 3:0. Tretí zápas turnaja nám priniesol najlepšieho z družstiev HK Sršňov Košice a po napínavom priebehu sme v poslednej minúte strelili gól na víťazných 2:1 z nášho pohľadu. Vo štvrtom zápase bol našim súperom HA Slávia Prešov white, s ktorým sme vyhrali 5:0. Tu už sme začali tušiť, že z toho môže byť boj o medailu.

Nasledovala prestávka na obed. Po nej sme si zmerali sily s HK Dukla Michalovce orange, kde bol dlho nerozhodný stav 1:1, ale v posledných sekundách zápasu sme sa dopustili faulu a súper trestné strieľanie premenil, z čoho pramenila naša prvá a zároveň posledná prehra na turnaji 1:2. Tá ale našich zverencov ešte viac nabudila a v ďalšom zápase si to odniesol HC Prešov, ktorý sme zdolali 5:0. V rýchlom slede sme pokračovali ďalej a tentokrát sa proti nám postavil tím HK Sršne Košice white. V stretnutí sme sa dlho trápili v koncovke a súper hrozil z brejkov. V zápase nás našťastie podržal spoľahlivo chytajúci Erik Petko, a tak sme si pripísali ďalšie víťazstvo 2:1. Už to nebol len boj o medaily, ale vidina tej najcennejšej zlatej. No stáli pred nami ešte dve prekážky HK Sršne Košice yellow a Dukla Michalovce black. Oba súboje sme zvládli, s Košicami 5:0, s Michalovcami 4:0 a mohla vypuknúť nefalšovaná detská radosť z prvého miesta na turnaji.

Zostava HK Humenské levy

Petko Erik – Štekláč Maxim, Adamov Jakub, Juhászová Nina, Chrabačka Jakub, Majerník Gregor, Duch Marek, Slepák Matúš, Čop Adam, Kováč Matúš

Najlepším hráčom turnaja z družstva levov sa stal Adamov Jakub.

Hodnotenie trénera Erika Dzobu

Na turnaj do Košíc sme išli s cieľom zahrať si na veľkom turnaji a porovnať sa so silnými súpermi, aby sme videli, ako na tom výkonnostne sme. Musím pochváliť všetky deti, že do každého zápasu išli s chuťou pobiť sa o víťazstvo, čo sa nám osemkrát podarilo a bolo z toho nakoniec úžasné prvé miesto. Je vidieť, že kvalitná práca s mládežou prináša svoje ovocie.