MINI STANLEY CUP Michalovce

Počas Veľkonočného víkendu 9-10.4.2023 sa výber tretiakov a druhákov HK Humenské Levy predstavili na prestížnom tretiackom turnaji MINI Stanley Cup v Michalovciach.

Naši malí hokejisti počas celého turnaja neprehrali ani jeden zápas, a tak sa zaslúžene stali jeho víťazmi. V sobotu sa nám podarilo vyhrať aj rýchlostnú štafetu tímov, kde za nás štartovali Róbert Bláž, Jakub Chrabačka, Marco Goga, Matúš Harakaľ.

Zápasy v skupine :

HK Humenské Levy – HC Košice 3:1 , 5:4 najlepší hráč zápasu Michal Halický

HK Humenské Levy – HK Dukla Michalovce 6:4 , 6:1 najlepší hráč zápasu Matúš Harakaľ

HK Humenské Levy – HK Sršne Košice 11:0 , 8:1 najlepší hráč zápasu Jakub Chrabačka

HK Humenské Levy – HK Brezno 9:1 , 10:3 najlepší hráč zápasu Róbert Bláž

Finále :

HK Humenské Levy – HC Košice 7:2 , 4:4 najlepší hráč zápasu Erik Petko

Zostava : Petko Erik , Harakaľ Matúš , Bláž Róbert , Goga Marco , Kaduk František , Halický Michal , Kortus Filip , Chrabačka Jakub , Štekláč Maxim , Adamov Jakub

Hodnotenie hlavného trénera Erika Dzobu : Pred prvým zápasom v skupine sme si povedali v šatni, že pôjdeme od zápasu k zápasu a pokúsime sa vyhrať skupinu, lebo iba jej víťaz si mohol zahrať finále turnaja. To sa nám podarilo urobili sme finále a nakoniec aj dvihli nad hlavu Mini Stanley Cup, za, čo sa chcem chlapcom veľmi poďakovať. Chcel by som ešte vypichnúť prvú tretinu finálového zápasu proti HC Košice, kde chlapci hrali v neskutočnom nasadení, korčuľovali, bojovali jeden za druhého, blokovali strely, nechali na ľade srdce a samozrejme fantastický Erik Petko v bráne, ktorý vždy, keď trebalo tak nás podržal.