Winter Classic 2019 – Svidník

Prvú tohtoročnú marcovú sobotu sa hokejové  tímy piateho a šiesteho ročníka Bardejova a Humenného stretli na pol ceste vo Svidníku na prvom Winter Classic, čiže zápas pod holým nebom,  keď odohrali riadne ligové stretnutia.  Chlapci a dievčatá sa celý týždeň na tento netradičný zápas tešili.

Počasie chlapcom prialo. Humenskí  šiestaci sa do svojho súpera  pustili s odhodlaním vyhrať.  Prvá tretina skončila 2:2 potom, keď ešte sedem minút pre jej koncom humenčania prehrávali 2:0. Hneď v úvode druhej tretiny sa ujali vedenia 2:3. V 30. minúte hrali Humenčania oslabení o dvoch hráčov a inkasovali vyrovnávajúci gól na 3:3. 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa Bardejovčania  dostali do vedenia 4:3. V tretej tretine Bardejovčania často faulovali a boli 5 krát vylúčení. Vyrovnávajúci gól Humenčanov a posledný gól zápasu prišiel v 46. minúte. Stretnutie šiestakov sa teda skončilo nerozhodne 4:4.

Potom nastúpili na svoj zápas piataci, za ktorých nastúpili aj hráči štvrtého ročníka.  Neprešlo ani päť minút a Humenčania vyhrávali nad miernym favoritom z Bardejova už 0:3. V šiestej minúte sa Bardejovčanom podarilo znížiť stav na 1:3, ale to bolo z ich strany v prvej tretine všetko. Druhá tretina priniesla skôr bojovnosť ako pekný hokej. V 35. minúte Bardejovčania dali kontaktný gól na 2:3. Päť minút po začiatku tretej tretiny sa Bardejovčania dočkali vyrovnania na 3:3. Humenčania však bojovali ako levy a šesť minút pre koncom stretnutia definitívne strhli víťazstvo na svoju stranu a zaslúžene vyhrali 3:4.

Humenskí mladší žiaci si tak mohli povedať, že prvé Winter  Classic v ich živote sa im nad očakávanie vydarilo a to hlavne zásluhou ich húževnatosti, bojovnosti a perfektného kaučingu trénerov  Macha a Markuša na striedačke. Ďakujeme dievčatá a chlapci.