Súboj Dávida s Goliášom

Súboj Dávida s Goliášom, asi tak by sa dalo charakterizovať stretnutie našich šiestakov s rovesníkmi z Košíc. Košičania od úvodu útočili na humenskú bránu, ale prvých deväť minút Humenčania odolávali ich tlaku aj vďaka dobrému výkonu brankárky Ninky Chovancovej. V piatej minúte dokonca mohli Humenčania ísť do vedenia keď po strele Mareka Šimkanina puk zazvonil o žrďku košickej brány. Prišiel ale začiatok desiatej minúty a Košičania sa ujali vedenia 1:0 zásluhou Mitra. O 45 sekúnd ho nasledoval Pinďár (2:0) a o ďalšie dve minúty zvyšoval vedenie Košičanov už na 3:0. Necelé dve minúty pred koncom prvej tretiny presne trafil Saxa a bolo 4:0. Druhá tretina priniesla kanonádu v podaní domácich. Preťažená humenská obrana nestíhala pokrývať množstvo striel Košičanov. V druhej tretine Košičania nastrieľali osem gólov, ktorým nemohol konkurovať ani úspešný zásah Mareka Šimkanina (8:1). Po druhej tretine bol stav stretnutia 12:1.41. minúte znížil Martin Janošov na 12:2, ale to bolo od Humenčanov všetko. Košičania ešte dokázali dať v tretej tretine 4 góly a zvýšili tak svoje vedenie na konečných 16:2. V najbližšom zápase sa Humenčania stretnú s tradičným rivalom v zemplínskom derby na domácom ľade s Michalovcami.