Šiestacke derby s Michalovcami vo Vranove

Posledný majstrovský zápas tohoto roku odohrali v sobotu 16. decembra naši šiestaci vo Vranove nad Topľou v STD Aréne. Už vo štvrtej minúte vyhrávali humenčania nad favorizovaným súperom 0:2. Chvíľu potom fauloval Samo Horvát a michalovčania z presilovej hry znížili na 1:2. V siedmej minúte zápasu, sa po prihrávke Prokopoviča presadil Michal Kornuc a vyrovnal stav na 2:2. O necelé dve minúty sa po akcii Mareka Šimkanina a Sama Horváta, zapísal do streleckej listiny Oliver Ďuraš a poslal humenčanov do vedenia 2:3. Hralo sa neustále hore dole a obe mužstvá predvádzali dobrý hokej. V dvanástej minúte zápasu zavelil do útoku michalovčan Tomáš Sabov, ktorý vyrovnal na 3:3. O necelé dve minúty sa michalovčania dostali do vedenia 4:3 zásluhou Michala Kornuca. Takýmto výsledkom sa skončila prvá tretina. V 21. minúte bol vylúčený hosťujúci hráč Martin Janošov a z následnej presilovej hry sa michalovčania dostali do vedenia 5:3. V 27. minúte humenčania znížili na 5:4 zásluhou Mareka Šimkanina a v 36. minúte Marko Židzik vyrovnal na 5:5. Ich radosť však netrvala dlho. Michalovčan Petija poslal svoje mužstvo do vedenia 6:5 a o necelú minútu Tomáš Sabov zvýšil vedenie michalovčanov na 7:5 a zavŕšil tak svoj zápasový hattrick. V tretej tretine, v 45. minúte zápasu opäť Tomáš Sabov strelil svoj už štvrtý gól v zápase a uzavrel tak skóre zápasu na 8:5. Michalovčania zaslúžene vyhrali, ale humenčania sa za svoj výkon isto hanbiť nemusia.