Gólové hody v Bardejove

Po domácej prehre s vedúcim celkom tabuľky Popradom, čakal na našich šiestakov zápas so súperom z opačného konca, posledným Bardejovom. Hralo sa mimo riadneho hracieho dňa, kvôli sobotňajšiemu programu na bardejovskom štadióne. Humenčania práve preto nechceli nechať nič na náhodu a k výkonu už od prvej minúty pristupovali veľmi zodpovedne. Hneď od začiatku sa hral svižný hokej. V 3. minúte kapitánka Klárka Macková nahrala Jožkovi Baníkovi a bolo 0:1. V 7. minúte nahral Marko Židzik puk na hokejku opäť Jožkovi Baníkovi a ten nekompromisne zvýšil na 0:2. Humenčania vystriedali a už o 23 sekúnd neskôr zvýšil  na 0:3 Marek Šimkanin po prihrávke Olivera Ďuraša. Hralo sa skoro stále v obrannom pásme Bardejova a tak sa zrodil aj ďalší gól humenčanov, keď si dvaja Samovia, Horvát so Šimonom vymenili puk a Šimon zvyšoval na 0:4. Útok striedal útok, ale humenčania mierili vedľa. Až v 18. minúte nahodil od modrej čiary Bendžo Cima prihrávku medzi kruhy, kde sa najlepšie zorientoval Maťo Janošov a prihral Jožkovi Baníkovi na jeho hattrick a 0:5. To bolo z prvej tretiny všetko. Do druhej tretiny a riadneho umývania hláv v kabíne, nastúpili domáci s odhodlaním  niečo s výsledkom urobiť. V čase 21:07 bol za hákovanie vylúčený humenčan Bendžo Cima a z následnej presilovej hry bardejovčan Greš znížil na 1:5. V nasledujúcej desaťminútovke bola hra plná nepresností z jednej i druhej strany. Bardejovčania sa snažili skórovať, ale Samo Bičej v bráne za seba už nič nepustil. V čase 29:58 došlo k prestriedaniu v bránke Humenného, kde Sama Bičeja vystriedal Dominik Foltán. Hrala sa 34. minúta keď v strednom pásme zachytil prihrávku Bardejovčanov Jožko Baník a po samostatnom prieniku zvýšil na 1:6 a prebudil tak Humenčanov do útoku. Zvyšných sedem minút sa na ľade trošku začalo iskriť a padli aj tresty. V tretej tretine sa obraz hry vôbec nezmenil a humenčania neustále zasypávali bardejovskú bránku strelami o čom svedčí aj konečný pomer striel v pomere 13:50. V 46. minúte Klárka Macková presne našla Mareka Šimkanina a ten prekonal  Gajdoša. Bolo 1:7 a Humenčania mali stále chuť útočiť. V 48. minúte sa medzi kruhmi dobre zorientoval Jožko Baník prihral na pravú stranu Maťovi Janošovi  a ten krásnym backhandom zvýšil na 1:8. Bežala už 51. minúta keď sa Marko Židzik po niekoľkých nepremenených pokusoch konečne zapísal do streleckej listiny, po prihrávke Jožka Baníka a Maťa Janošova tak zvyšoval už na 1:9. V 54. a v 55. minúte mierili na trestnú lavicu Baník s Cimom. Obe presilovky o jedného hráča, ale nedokázali domáci využiť, práve naopak ani to neodradilo humenčanov od snahy dať desiaty gól. Ich snaha nevyšla nazmar a tak 7 sekúnd pred koncom zápasu Samo Šimon z presilovej hry, takmer od modrej čiary prekonal brankára Gajdoša a humenskí šiestaci si tak zapísali prvú dvojcifernú výhru, keď po skvelom kolektívnom výkone vyhrali nad Bardejovom 1:10.