Duel proti lídrovi tabuľky z Popradu

Po výhre v Trebišove čakal na našich šiestakov domáci náročný súboj proti lídrovi tabuľky z Popradu. Už hneď po úvodnom buly vystihol prihrávku popradských obrancov Martin Janošov a sám sa rútil na popradskú bránku, ale po jeho nevydarenej strele zostal stav stretnutia 0:0. Potom už prevzali taktovku hráči Popradu a v 3. minúte otvoril skóre Lukáš Knapík. Na začiatku 5. minúty na 0:2 zvyšoval Vaverčák. Popradčania využívali diery v obrane humenčanov a tak sa popradčan  Regec najprv v 8. a neskôr v 17. minúte dvakrát zapísal do streleckej listiny keď zvýšil vedenie Popradu najprv na 0:3 a 0:4. Humenčania sa cez dobre hrajúcu obranu veľmi ťažko dostávali a nedokázali ohroziť brankára Majerčíka. V 17. minúte sa im to predsa len podarilo, keď po prihrávke Mareka Šimkanina puk skončil v bránke zásluhou Martina Janošova. Humenčania znížili stav na 1:4 a to bolo z prvej tretiny všetko. Po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil. Popradčania aj naďalej dobíjali bránku Humenčanov. V 23. minúte zvyšoval na 1:5 Polák o minútu nato v 24. minúte na 1:6 zvýšil Straka. V 25. minúte sa Marek Šimkanin dostal až pred popradskú bránku, ale bol faulovaný. Tento faul, ako i mnohé ďalšie na oboch stranách zostali bez povšimnutia rozhodcov. Bezprostredne po faule sa do seba pustili kohúti humenčan Cima a popradčania Františka s Miškovcom, začo si vyslúžili trest za hrubosť. Vášne na oboch stranách sa na chvíľu ukľudnili. V 28. minúte prenikol po pravej strane popradčan Lajoš a zvýšil vedenie na 1:7. Potom nasledovala prehliadka zahodených šancí, hlavne na strane Popradu. V 38. minúte Samo Šimon sekol popradčana Straku a znovu prišlo k pästnému súboju. Obaja putovali na trestnú lavicu. V tretej tretine v 42. minúte už na 1:8 zvýšil Gajan. V 51. minúte bol dosť nepríjemne znovu Marek Šimkanin faulovaný hosťujúcim Miškovcom, ktorý za faul kolenom putoval na trestnú lavicu. V 58. minúte kapitánka Humenčanov uštedrila popradskému Strakovi elegantný bodyček. Popradčan sa do kapitánky pustil päsťami, čo nenechalo jej spoluhráčov chladných a bránili svoju kapitánku. Vášne ale asi ešte dostatočne nevychladli a tak sa po záverečnom hvizde do seba hráči znovu pustili a dali tak bodku za v podstate jednoznačným priebehom stretnutia v ktorom Popradčania zaslúžene vyhrali 8:1.