Turnaj prípraviek HP 2

Turnaj – Hokejovej predprípravky – 2. ročník ZŠ – Nádherná akcia – nefalšovaná radosť detí, nadšenie pre šport a pohyb, nič iné netreba riešiť.
Poradie, výsledky, najlepší hráči, (aj keď ich tu dáme, absolútne nie sú dôležité) – toľko nadšených výrazov detí, rodičov, starých rodičov …
Turnaj HPP 2 – Zimný štadión Humenné – 17.11.2019

1. HK Mládež Michalovce – orange
2. HK Humenské Levy – biely
3. HK Mládež Michalovce – black

4. HK Humenské Levy – modrý

HK Humenské Levy

Biely: Danko Samuel, Harakaľ Matúš, Kaduk František, Homoľa Erik, Boňko Viliam, Bičej Maxim

Modrý: Kováčik Martin, Šimurda Ben, Chromý Richard, Macko Timotej, Bláž Róbert, Boňko Matúš

Brankárka : Popčáková Nelka


Šiestaci z HK Humenské levy na turnaji v Toronte

V dňoch 23. až 28. októbra sa osem šiestakov z HK Humenské levy zúčastnilo na turnaji Halloween Hat Trick Showcase v Toronte. Spoluprácu sa podarilo zariadiť trénerovi Milanovi Machovi s klubom Cube development team global a trénerom Nenadom Rakovicom. V tíme Cube Development Team Global, v ktorom hrali aj humenské levíčatá, postupne porazili tímy Brant Bandits 8:7, Miltin Stars Gold 8:1, Halton Rage 9:3 a Royal City Kings White 7:2 a vo svojej kategórii ostali ako jediní neporazení. Podľa slov trénera Milana Macha, sa chlapci nemuseli za svoje výkony hanbiť a vzorne reprezentovali klub HK Humenské levy a mesto Humenné. Okrem hokejových zážitkov si priniesli aj množstvo spomienok z výletov do okolia, nevynechali návštevu Hokejovej siene slávy či Niagarských vodopádov a mnoho ďalších nádherných miest. Nezabudnuteľné zážitky im spestril aj Martin Marinčin / hráč NHL – Toronto Maple Leafs /, ktorý sa s humenskou výpravou v Toronte stretol. Vďaka za podporu patrí tiež rodičom našich hokejistov.

HK Humenské Levy: Soňa Kubaniová – Ivan Čerevka, Branislav Kaduk, Tomáš Chautur, Samuel Horvat, Michal Baník, Dávid Hitráček, Šimon Boris, tréner: Milan Mach.

Deti na hokej

V nedeľu 3. novembra sme na zimnom štadióne v Humennom v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja zorganizovali akciu s názvom „Deti na hokej“.

Podujatie sa stretlo s veľkým ohlasom. Takmer stovke detí sa na ľade venovali naši tréneri, pomohli aj rodičia či hráči nášho klubu. K výbornej zábave prispel aj maskot Slovenského hokeja Macejko a náš „Levík“. Ľadová plocha bola rozdelená na niekoľko stanovíšť, kde deti dokazovali svoju šikovnosť v rôznych hrách a súťažiach. Pre niektoré deti to boli prvé kroky na ľade, s čím sa statočne popasovali. Akciu skvelo moderoval Branislav Behún, čo výrazne prispelo k výbornej atmosfére. 

Za organizáciu tohto podujatia patrí vďaka hlavne trénerom, ktorí vo svojom voľnom čase prišli a venovali sa deťom, vedeniu klubu HK Humenské levy a v neposlednom rade aj rodičom detí našej prípravky, mestu Humenné a Správe Športových a rekreačných zariadení za poskytnutie ľadovej plochy a šatní.

Ďakujeme. 

Marek Dirbák, prezident HK Humenské Levy

Krásne 3. miesto šiestakov na turnaji SUMMER CUP U12 v Aréne Sršňov

V horúcich augustových dňoch 30-31.8.2019 sa  naši šiestaci boli  schladiť na dobre obsadenom turnaji SUMMER CUP U12 v Arene Sršňov v Košiciach. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev:

HK Sršne Košice, Penguins Prešov, HK Levice, Liba Academy, HKM Michalovce a HK Humenské Levy.

Prvý hrací deň turnaja vyšiel našim dievčatám a chlapcom výborne, keď porazili tímy Prešova /9:2/ a Levíc /4:2/. V závere prvého dňa sme však nestačili na tím Liba Academy /1:5/.     

Druhý hrací deň sme začali vysokou výhrou nad tímom HK Sršne Košice, ktorý sme zdolali 16:0. Turnaj sme ukončili zápasom s HKM Michalovce, ktorý splnil všetky atribúty derby zápasu, ako na ľade, tak aj v hľadisku. Susedovi z Dolného Zemplína sme po bojovnom výkone podľahli 2:7. Náš tím sa na turnaji umiestnil na peknom treťom mieste, ktoré je výsledkom usilovnej a poctivej práce našich mladých hokejistov a ich trénerov. Verím, že tento výsledok “nakopne” našich šiestakov k ďalším skvelým výsledkom začínajúcej sa novej hokejovej sezóny.  

                                   Konečné poradie:

  • 1. HKM Michalovce
  • 2. Liba Academy Čaňa
  • 3. HK Humenské Levy
  • 4. HK Levice
  • 5. Penguins Prešov
  • 6. HK Sršne Košice

Brankári: Soňa Kubaniová, Nina Chovancová Prvý rad zľava:    Michal Baník, Marek Beňo, Michal Janošov, Branislav Kaduk Druhý rad zľava: David Hitraček, Tomáš Chautur, Tréner: Milan Mach, Ivan Čerevka,                Adam Marcin, Samuel Horvát, Robin Homoľa.

                                                   

TURNAJ FANNSPORT MICHALOVCE (30.8. – 1.9.2019)

Naše piatacké levíčatá sa počas víkendu zúčastnili veľmi dobre obsadeného turnaja v Michalovciach (8 účastníkov). Organizátormi boli zaradení do „A“ skupiny, kde sa postupne stretli s klubmi HC Košice, HK Spišská Nová Ves a Slávia Prešov.

Výsledky:
HK Humenské levy – HC Košice 1:7, gól: Godžak 
Výsledok zápasu bol pre Humenčanov veľmi krutý, keďže prakticky do polovice druhej tretiny bol stav stretnutia vyrovnaný 0:0. V závere tejto časti dostali tri zlepené góly a to ich položilo. V dovtedajšom priebehu nepremenili niekoľko vyložených šancí a súpera viackrát zachránila konštrukcia brány.

HK Humenské levy – HK Spišská Nová Ves 2:13, góly: Dubiak, Godžak
Naši zverenci nastúpili na zápas absolútne nekoncentrovaní, slabo korčuľovali, neboli dôrazní v súbojoch a zaostávali za súperom v každej činnosti. Výsledok hovorí jasnou rečou.

HK Humenské levy Slávia Prešov 3:6, góly: Hirjaková, Danko, Godžak
Zápas sme si prehrali sami slabou efektivitou. Z ôsmych samostatných nájazdov sme dokázali iba dvakrát prekonať súperovho brankára.

HK Humenské levy – Michalovce 3:3 nájazdy 1:0, góly: Godžak 2, Boris, nájazd Boris
V zápase sme museli dobiehať dvojgólové manko, z 0:2 sme otočili na 3:2. Vyrovnávajúci gól sme dostali poldruha minúty pred koncom zápasu. V rozstrele jediný nájazd premenil Š. Boris

HK Humenské levy – Hatvani Gigaszok 2:5, góly: Godžak, Boris
Zápas o konečné 5. miesto začal pre našich mladých hokejistov veľmi dobre, keď sme vyhrávali 1:0, ale následne aj po chybných výrokoch rozhodcov súper zápas otočil a radoval sa z víťazstva.

Celkovo môžeme turnaj hodnotiť pozitívne, deti si zahrali a otestovali svoju výkonnosť proti súperom s ktorými sa budú stretávať v dlhodobej súťaži, zohrali sa, tréneri videli, kde sú nedostatky a na ktorých činnostiach majú deti popracovať.

Hráči: T.Jarina,J.Dirbák,O.Rečny,H.Benejová,R.Danko,A.Harding,M.Harvilík,Š.Boris,S.Dubiak,B.Behúh,A.Rosík,A.Hirjaková,F.Sivák,D.Godžák, B.Šepeľa,R.Harding,T.Ivan,T.Kovalčín Tréneri: Milan Mach, Jozef Sorokáč

Konečné poradie (v zátvorke najlepší hráč tímu)
1. HC Bulls Vranov (Gabriela Lačná).
2. Mládež HC 46 Bardejov (Adam Rešetár). 
3. HK Spišská Nová Ves (Sebastián Polčík).
4. HC Košice (Dávid Janočko).
5. Hatvani Gigaszok (Emil Bodó).
6. HK Humenské Levy (Teo Jarina).
7. HA Slávia Prešov (Matúš Čob).
8. HK Mládež Michalovce (Timur Sobek).

Najlepší brankár turnaja: Richard Krominca (Mládež HC 46 Bardejov).
Najlepší obranca turnaja: Peter Vaľo (HC Bulls Vranov).
Najlepší útočník turnaja: Zseline Futer (Hatvani Gigaszok).

All stars: Matej Král (HK Spišská Nová Ves) – Dávid Godžák (HK Humenské Levy), Marco Karabas (HC Košice) – Samuel Čob (HA Slávia Prešov), Bátyi Boroka (Hatvan Gigaszok), Jakub Molnár (HKM Michalovce).

Sústredenie mladých hokejistov v Liptovskom Mikuláši

V termíne od 1.8 – 7.8. zorganizoval mládežnícky hokejový klub HK Humenské levy pre svojich zverencov sústredenie na Liptove. Zúčastnilo sa ho 47 detí (5 dievčat, 42 chlapcov) z hokejových tried 5. až 8. ročníka.

Mladí hokejisti si pod vedením trénerov Milana a Mareka Macha, Erika Dzobu, Jožka Sorokáča a trénera brankárov Rudolfa Jurčenka zdokonaľovali svoje zručnosti dvakrát denne na ľadovej ploche JL arény v Liptovskom Mikuláši, rovnako tak na suchu, kde sa venovali uvoľňovacím cvičeniam.

Deti mali okrem tréningových povinností aj ďalší bohatý spoločný program. Využili sa veľmi dobré možnosti v okolí na kolieskové korčule, zrelaxovanie v bazéne a nechýbala ani túra do nádhernej okolitej prírody Liptova, na Žiarsku chatu. V areáli internátu si zahrali futbal a iné loptové hry. Aj presun vlakom z Humenného do Liptovského Mikuláša a späť bol pre všetky deti veľkým zážitkom a dobrodružstvom.

Veľké ďakujem za zorganizovanie akcie patrí manažérovi HK Humenské Levy p. Davidovi Godžákovi, p.Petrovi Borisovi za presun hokejovej výstroje detí a samozrejme vedeniu HK Humenské Levy za podporu tejto akcie.

Veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom,

Ing.Marek Dirbák