PIATACI NA TURNAJI V DOLNOM KUBÍNE

Počas troch dní v termíne od 27.12. do 29.12.2019, 18 detí (16 piatakov a dvaja štvrtáci) spolu s trénerským duom Mach, Sorokáč reprezentovalo HK Humenské levy na medzinárodnom turnaji ORAVA SKIPARK CUP 2019 v Dolnom Kubíne.

Turnaj bol už ako tradične veľmi dobre obsadený a zúčastnilo sa ho 10 družstiev zo Slovenska, Ukrajiny, Slovinska a Lotyšska. Naši zverenci sa postupne stretli so súpermi: MHKMK Bled (SLO), Krivbass 2009 (UKR), MHK Dolný Kubín, MŠHK Prievidza a Kurzemes Selects (LAT).

Na turnaj sme necestovali s vysokými očakávaniami, chceli sme sa porovnať s konkurenciou, či už s domácou, ale aj cudzokrajnou. Jednotlivé zápasy ukázali, že zahraničné kluby sú výkonnostne nad slovenskými, o čom hovorí aj fakt, že medzi najlepšie štyri družstvá sa dostalo iba jediné slovenské!

Takto vyzerali aj naše zápasy. S domácim Dolným Kubínom a Prievidzou sme odohrali vyrovnané zápasy, ktoré rozhodol až záver, naopak so zahraničnými sme ťahali od začiatku za kratší koniec.

Nehľadiac na výsledky, veríme, že deti si z turnaja odniesli pekné spomienky a nabraté skúsenosti zúročia v bojoch nadstavby našej súťaže.

HK Humenské levy reprezentovali: Tomáš Kovalčin, Tomáš Ivan – Benejová Hanka, Kucík Harding Andrej, Rosík Adam, Kucík Harding Róbert, Dirbák Jakub – Boris Šimon, Godžak Dávid, Jarina Teo, Sivák Filip, Danko Richard, Dubiak Simon, Čekovský Jakub, Hirjaková Alexandra, Šepeľa Boris, Harvilik Martin, Behún Branislav.

Siedmaci na turnaji BOSPOR CUP 2019 v Bohumíne

V dňoch 27.-29.12.2019 sa siedmaci a niektorí ôsmaci HK HUMENSKÉ LEVY zúčastnili turnaja BOSPOR CUP 2019 v Bohumíne v Českej republike.

Klub HK HUMENSKÉ LEVY reprezentovali:
Dominik Foltán, Nina Chovancová – Samuel Šimon, Lukáš Šuľák, Roman Szabó „C“, Klára Macková, Ondrej Grajcar, Katarína Šimkaninová – Marko Židzik, Jozef Baník, Marek Šimkanin, Hugo Kraus, Patrik Horňák, Dušan Habina, Martin Janošov, Patrik Čerevka, Filip Varga.

Chlapci a dievčatá sa mali možnosť porovnať s tímami HC BOSPOR BOHUMÍN – ČR, HC Ďáblici Nový Jičín – ČR, HC Energie Karlovy Vary – ČR a Teed Teeve Thunder – Kanada. Treba športovo uznať, že zúčastnené tímy ich prevýšili nielen fyzickými parametrami, ale aj po hokejovej stránke. Aj takto však naši hráči naberali skúsenosti, ktoré budú môcť využiť vo svojom ďalšom hokejovom raste. Veľkým pozitívom turnaja bolo správanie sa chlapcov a dievčat počas celého turnaja, v priestoroch nádherného športového komplexu Bospor Bohumín, v šatniach, na ubytovni,  ako aj povzbudzovanie rodičov za akéhokoľvek stavu, čo ocenili domáci organizátori a aj zástupcovia ostatných klubov s ktorými sme si vymenili kontakty a ktoré prejavili záujem o zúčastnenie sa turnajov v Humennom v akýchkoľvek kategóriách.  

JARKOP CUP 2019

V predvianočnom termíne 20.-21.12.2019 sa na zimnom štadióne v Humennom konal už 3. ročník turnaja JARKOP CUP. Turnaj bol zorganizovaný pre žiakov HT 8. Na turnaji sa zúčastnili tímy HK Mládež Michalovce, HC 07 WTC Koliba DETVA, STS UKS Niedzwiadki MOSiR SANOK – Poľsko, Carpathian Junior Hockey Legaue DEVELOPMENT TEAM – Ukrajina, Poľsko, domáci HK HUMENSKÉ LEVY a hosť turnaja KALUSH LEGION – Ukrajina.
Napriek celkovému víťazstvu tímu KALUSH LEGION aj vo finále bolo poradie tímov po maratóne 18 zápasov nasledovné:  
1. miesto:
HK Mládež MICHALOVCE
2. miesto:
STS UKS Niedzwiadki MOSiR SANOK
3. miesto:
HK HUMENSKÉ LEVY
4. miesto:
HC 07 WTC Koliba DETVA
5. miesto:
Carpathian Junior Hockey League DEVELOPMENT TEAM
Hosť turnaja:
KALUSH LEGION

Vyhlásenie ALL STARS:
Brankár:
11 – Antonyshchak Maxim – Carpathian Junior Hockey League DEVELOPMENT TEAM
Obrancovia:
11 – Szarzyński Hubert – STS UKS Niedzwiadki MOSiR SANOK
11 – Židzik Marko – HK HUMENSKÉ LEVY
Útočníci:
17 – Výbošťok Marek – HC 07 WPC Koliba DETVA
22 – Marcin Lukáš – HK Mládež MICHALOVCE
9 – Kurov Artur – KALUSH LEGION

Špeciálna cena organizátorov Turnaja JARKOP CUP 2019:
8 – Beňáková Lilien – HC 07 WTC Koliba DETVA
5 – Melichová Kristína – HC 07 WTC Koliba DETVA
1 – Debnárová Lívia – HC 07 WTC Koliba DETVA
21 – Ruščinová Zuzana – HK HUMENSKÉ LEVY
14 – Macková Klára – HK HUMENSKÉ LEVY

Klub HK HUMENSKÉ LEVY reprezentovali:
Daniel Kubáni, Samuel Bičej – Samuel Šimon „C“, Marko Židzik, Klára Macková, Branko Drančák, Zuzana Ruščinová, Ivan Janák – Oleksander Scherbanych, Marek Šimkanin, Benjamín Cima, Martin Janošov, Jozef Baník, Ivo Greš, Tomáš Gallér, Dominik Švída, Patrik Durkot, Richard Komendát.  

Organizátorov JARKOP CUPu 2019 teší pozitívna spätná väzba zúčastnených klubov, čo sa týka aj športovej aj organizačnej úrovne. Bližšie podrobnosti o celkovom priebehu turnaja sú na facebookovej stránke Jarkop CUP 2019 – HK Humenské LEVY.   

Christmas Cup 2019

Od piatka 13. 12. 2019 do nedele 15. 12. 2019 zorganizoval HK Humenské levy s pomocou rodičov a trénerov vianočný hokejový turnaj Christmas cup 2019 pre ročníky nrodenia 2007 a mladšie. Na trojdňovom turnaji si zmerali sily dva humenské tímy / Humenné 1 – šiestaci, Humenné 2 – zmiešané družstvo 5. a 7. ročníka/, MŠKM Trebišov, Liba Academy Košice, MMKS Podhale Nowy Targ z Poľska a Crvena zvezda Beograd zo Srbska. 18 napínavých zápasov rozhodlo o konečnom umiestnení, vo finále sa v boji o prvé a druhé miesto nakoniec stretli Košičania s Belehradom. Hostia zo Srbska vo finálovom zápase len potvrdili svoje kvality a z Humenného si odviezli pohár víťazov. V súboji o tretie miesto boli úspešní humenskí šiestaci, ktorí trénujú pod vedením trénera Milana Macha a v rozhodujúcom zápase porazili Trebišovčanov.

Ocenení jednotlivci: Najlepší strelec – Tomáš Chautur /HK Humenské levy/, najlepší brankár –  Maxim Bobko /Liba Academy Košice/, najlepší obranca Luka Sijanivič  /Crvena zvezda Beograd/, najlepší útočník  – Peter Zamborský /MŠKM Trebišov/, najlepší hráč Humenné 2 – Filip Sivák.

Konečné poradie

1. Crvena zvezda Beograd

2. Liba Academy Košice

3. Humenské levy 1

4. MŠKM Trebišov

5. MMKS Podhale Nowy Targ

6. Humenské levy 2

Turnaj predprípravky 1. ročníka základných škôl

Dňa 8. decembra 2019 zorganizoval hokejový klub HK Humenské levy turnaj predprípravky 1. ročníka. Na turnaji sa po minulej, veľmi dobrej skúsenosti s druhákmi, zúčastnili znova štyri družstvá, dve domáce HK Humenské levy a dve družstvá HK Mládež Michalovce. Pre deti to bol obrovský zážitok, pretože mnohí z nich mali na sebe prvýkrát ozajstné zápasové dresy. Malí prváčikovia a škôlkári dali do zápasov úplne všetko, žiaden puk pre nich nebol stratený, bojovali s urputným nasadením. Hoci to samozrejme ešte nešlo úplne podľa ich predstáv a puk ešte tak neposlúchal, do každého zápasu nastupovali s nadšením a hrdosťou.

V hľadisku deti neustále povzbudzovalo niekoľko desiatok hrdých rodičov a rodinných príslušníkov.

Na záver turnaja prišlo najočakávanejšie vyhodnotenie turnaja. Pre každé družstvo bol prichystaný pohár za umiestnenie a každé z detí dostalo vytúženú medailu. Nikto nezostal skrátka, čo je pri týchto deťoch najdôležitejšie. Ceny odovzdával predseda HK Humenské levy Ing. Marek Dirbák.  

Zúčastnené tímy a poradie po turnaji:

1. HK Mládež Michalovce – biely
2. HK Humenské Levy – modrý
3. HK Mládež Michalovce – oranžový
4. HK Humenské Levy – farebný

Hokejový klub HK Humenské Levy reprezentovali:

Harakaľ Matúš, Kaduk František, Bičej Maxim, Macko Timotej, Bláž Róbert, Petko Erik, Kováč Damian, Dankovič Pavol, Dankovičová Lianka, Šimurda Filip, Goga Marko, Kislíková Marianna, Kortus Filip, Goroľ Dominik

Brankári : Popčáková Nelka, Chromý Richard

Tento nádherný turnaj sa mládežníckemu hokejovému klubu HK Humenské levy podarilo zorganizovať vďaka podpory mesta Humenné, Správy Športových a rekreačných zariadení a rodičom maličkých hokejistov. Všetkým úprimne ďakujeme.

Turnaj prípraviek HP 2

Turnaj – Hokejovej predprípravky – 2. ročník ZŠ – Nádherná akcia – nefalšovaná radosť detí, nadšenie pre šport a pohyb, nič iné netreba riešiť.
Poradie, výsledky, najlepší hráči, (aj keď ich tu dáme, absolútne nie sú dôležité) – toľko nadšených výrazov detí, rodičov, starých rodičov …
Turnaj HPP 2 – Zimný štadión Humenné – 17.11.2019

1. HK Mládež Michalovce – orange
2. HK Humenské Levy – biely
3. HK Mládež Michalovce – black

4. HK Humenské Levy – modrý

HK Humenské Levy

Biely: Danko Samuel, Harakaľ Matúš, Kaduk František, Homoľa Erik, Boňko Viliam, Bičej Maxim

Modrý: Kováčik Martin, Šimurda Ben, Chromý Richard, Macko Timotej, Bláž Róbert, Boňko Matúš

Brankárka : Popčáková Nelka