Vydreté víťazstvo v Trebišove

Náročný duel proti Trebišovu absolvovali naši šiestaci v sobotu 13. 1. 2018. Po opatrnom úvode z oboch strán sa v piatej minúte, zásluhou Jožka Baníka ujali Humenčania vedenia 0:1. O necelú minútu Marko Židzik nastrelil žrďku trebišovskej bránky. Humenčania boli lepším celkom, ale v koncovke sa im nedarilo. V 12. minúte naopak ukrajinec v drese Trebišova Ščerbanič vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 17. minúte sa do rýchleho protiútoku pustil trebišovčan Vysokai, ktorého stíhal Bendžo CIMA. Gól po jeho zákroku nepadol a aj napriek tomu, že hráč najprv zasiahol puk, rozhodcovia mali iný názor a nariadili trestné strieľanie. Trebišovčan Vysokai nájazd premenil a trebišovčania tak viedli 2:1 a takto sa aj skončila prvá tretina stretnutia. Začiatok druhej tretiny priniesol zase ofenzívny výkon Humenčanov. Ich snahu korunoval v 28. minúte Marko Židzik, ktorý vyrovnal na 2:2. O dve minúty, už ale bolo všetko celkom inak. Najprv v 29. a následne v 30. Minúte využili fatálne zaváhania humenských hráčov najprv Ruščinová a Fedorš a poslali tak Trebišov do vedenia 4:2. Humenčania aj ďalej predvádzali dobrú útočnú hru, ale stále bez gólového efektu. V 35. minúte sa ihneď po vhadzovaní zmocnil puku Samo Šimon a takmer od modrej čiary prekonal brankára Kubániho v bránke Trebišova. Bolo 4:3 pre domácich a nasledovala krátka prestávka pred posledným dejstvom. V prvej polovici tretej tretiny boli Humenčania až tri krát na trestnej lavici a tak sa skôr bránili. Posledných desať minút stretnutia už ale patrilo iba im. Najprv po prihrávke Bendža Cimu vyrovnal na 4:4 Samo Horvát a v 52. minúte rozhodol o konečnom výsledku Martin Janošov. Humenčania tak vyhrali 4:5. Chlapcom blahoželáme a držíme palce už najbližšiu sobotu 20. januára, kedy privítajú na domácom ľade chlapcov z Popradu.