Kategória: Nezaradené

Šiestaci z HK Humenské levy na turnaji v Toronte

V dňoch 23. až 28. októbra sa osem šiestakov z HK Humenské levy zúčastnilo na turnaji Halloween Hat Trick Showcase v Toronte. Spoluprácu sa podarilo zariadiť trénerovi Milanovi Machovi s klubom Cube development team global a trénerom Nenadom Rakovicom. V tíme Cube Development Team Global, v ktorom hrali aj humenské levíčatá, postupne porazili tímy Brant Bandits 8:7, Miltin Stars Gold 8:1, Halton Rage 9:3 a Royal City Kings White 7:2 a vo svojej kategórii ostali ako jediní neporazení. Podľa slov trénera Milana Macha, sa chlapci nemuseli za svoje výkony hanbiť a vzorne reprezentovali klub HK Humenské levy a mesto Humenné. Okrem hokejových zážitkov si priniesli aj množstvo spomienok z výletov do okolia, nevynechali návštevu Hokejovej siene slávy či Niagarských vodopádov a mnoho ďalších nádherných miest. Nezabudnuteľné zážitky im spestril aj Martin Marinčin / hráč NHL – Toronto Maple Leafs /, ktorý sa s humenskou výpravou v Toronte stretol. Vďaka za podporu patrí tiež rodičom našich hokejistov.

HK Humenské Levy: Soňa Kubaniová – Ivan Čerevka, Branislav Kaduk, Tomáš Chautur, Samuel Horvat, Michal Baník, Dávid Hitráček, Šimon Boris, tréner: Milan Mach.

Deti na hokej

V nedeľu 3. novembra sme na zimnom štadióne v Humennom v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja zorganizovali akciu s názvom „Deti na hokej“.

Podujatie sa stretlo s veľkým ohlasom. Takmer stovke detí sa na ľade venovali naši tréneri, pomohli aj rodičia či hráči nášho klubu. K výbornej zábave prispel aj maskot Slovenského hokeja Macejko a náš „Levík“. Ľadová plocha bola rozdelená na niekoľko stanovíšť, kde deti dokazovali svoju šikovnosť v rôznych hrách a súťažiach. Pre niektoré deti to boli prvé kroky na ľade, s čím sa statočne popasovali. Akciu skvelo moderoval Branislav Behún, čo výrazne prispelo k výbornej atmosfére. 

Za organizáciu tohto podujatia patrí vďaka hlavne trénerom, ktorí vo svojom voľnom čase prišli a venovali sa deťom, vedeniu klubu HK Humenské levy a v neposlednom rade aj rodičom detí našej prípravky, mestu Humenné a Správe Športových a rekreačných zariadení za poskytnutie ľadovej plochy a šatní.

Ďakujeme. 

Marek Dirbák, prezident HK Humenské Levy

Krásne 3. miesto šiestakov na turnaji SUMMER CUP U12 v Aréne Sršňov

V horúcich augustových dňoch 30-31.8.2019 sa  naši šiestaci boli  schladiť na dobre obsadenom turnaji SUMMER CUP U12 v Arene Sršňov v Košiciach. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev:

HK Sršne Košice, Penguins Prešov, HK Levice, Liba Academy, HKM Michalovce a HK Humenské Levy.

Prvý hrací deň turnaja vyšiel našim dievčatám a chlapcom výborne, keď porazili tímy Prešova /9:2/ a Levíc /4:2/. V závere prvého dňa sme však nestačili na tím Liba Academy /1:5/.     

Druhý hrací deň sme začali vysokou výhrou nad tímom HK Sršne Košice, ktorý sme zdolali 16:0. Turnaj sme ukončili zápasom s HKM Michalovce, ktorý splnil všetky atribúty derby zápasu, ako na ľade, tak aj v hľadisku. Susedovi z Dolného Zemplína sme po bojovnom výkone podľahli 2:7. Náš tím sa na turnaji umiestnil na peknom treťom mieste, ktoré je výsledkom usilovnej a poctivej práce našich mladých hokejistov a ich trénerov. Verím, že tento výsledok “nakopne” našich šiestakov k ďalším skvelým výsledkom začínajúcej sa novej hokejovej sezóny.  

                                   Konečné poradie:

 • 1. HKM Michalovce
 • 2. Liba Academy Čaňa
 • 3. HK Humenské Levy
 • 4. HK Levice
 • 5. Penguins Prešov
 • 6. HK Sršne Košice

Brankári: Soňa Kubaniová, Nina Chovancová Prvý rad zľava:    Michal Baník, Marek Beňo, Michal Janošov, Branislav Kaduk Druhý rad zľava: David Hitraček, Tomáš Chautur, Tréner: Milan Mach, Ivan Čerevka,                Adam Marcin, Samuel Horvát, Robin Homoľa.

                                                   

TURNAJ FANNSPORT MICHALOVCE (30.8. – 1.9.2019)

Naše piatacké levíčatá sa počas víkendu zúčastnili veľmi dobre obsadeného turnaja v Michalovciach (8 účastníkov). Organizátormi boli zaradení do „A“ skupiny, kde sa postupne stretli s klubmi HC Košice, HK Spišská Nová Ves a Slávia Prešov.

Výsledky:
HK Humenské levy – HC Košice 1:7, gól: Godžak 
Výsledok zápasu bol pre Humenčanov veľmi krutý, keďže prakticky do polovice druhej tretiny bol stav stretnutia vyrovnaný 0:0. V závere tejto časti dostali tri zlepené góly a to ich položilo. V dovtedajšom priebehu nepremenili niekoľko vyložených šancí a súpera viackrát zachránila konštrukcia brány.

HK Humenské levy – HK Spišská Nová Ves 2:13, góly: Dubiak, Godžak
Naši zverenci nastúpili na zápas absolútne nekoncentrovaní, slabo korčuľovali, neboli dôrazní v súbojoch a zaostávali za súperom v každej činnosti. Výsledok hovorí jasnou rečou.

HK Humenské levy Slávia Prešov 3:6, góly: Hirjaková, Danko, Godžak
Zápas sme si prehrali sami slabou efektivitou. Z ôsmych samostatných nájazdov sme dokázali iba dvakrát prekonať súperovho brankára.

HK Humenské levy – Michalovce 3:3 nájazdy 1:0, góly: Godžak 2, Boris, nájazd Boris
V zápase sme museli dobiehať dvojgólové manko, z 0:2 sme otočili na 3:2. Vyrovnávajúci gól sme dostali poldruha minúty pred koncom zápasu. V rozstrele jediný nájazd premenil Š. Boris

HK Humenské levy – Hatvani Gigaszok 2:5, góly: Godžak, Boris
Zápas o konečné 5. miesto začal pre našich mladých hokejistov veľmi dobre, keď sme vyhrávali 1:0, ale následne aj po chybných výrokoch rozhodcov súper zápas otočil a radoval sa z víťazstva.

Celkovo môžeme turnaj hodnotiť pozitívne, deti si zahrali a otestovali svoju výkonnosť proti súperom s ktorými sa budú stretávať v dlhodobej súťaži, zohrali sa, tréneri videli, kde sú nedostatky a na ktorých činnostiach majú deti popracovať.

Hráči: T.Jarina,J.Dirbák,O.Rečny,H.Benejová,R.Danko,A.Harding,M.Harvilík,Š.Boris,S.Dubiak,B.Behúh,A.Rosík,A.Hirjaková,F.Sivák,D.Godžák, B.Šepeľa,R.Harding,T.Ivan,T.Kovalčín Tréneri: Milan Mach, Jozef Sorokáč

Konečné poradie (v zátvorke najlepší hráč tímu)
1. HC Bulls Vranov (Gabriela Lačná).
2. Mládež HC 46 Bardejov (Adam Rešetár). 
3. HK Spišská Nová Ves (Sebastián Polčík).
4. HC Košice (Dávid Janočko).
5. Hatvani Gigaszok (Emil Bodó).
6. HK Humenské Levy (Teo Jarina).
7. HA Slávia Prešov (Matúš Čob).
8. HK Mládež Michalovce (Timur Sobek).

Najlepší brankár turnaja: Richard Krominca (Mládež HC 46 Bardejov).
Najlepší obranca turnaja: Peter Vaľo (HC Bulls Vranov).
Najlepší útočník turnaja: Zseline Futer (Hatvani Gigaszok).

All stars: Matej Král (HK Spišská Nová Ves) – Dávid Godžák (HK Humenské Levy), Marco Karabas (HC Košice) – Samuel Čob (HA Slávia Prešov), Bátyi Boroka (Hatvan Gigaszok), Jakub Molnár (HKM Michalovce).

Sústredenie mladých hokejistov v Liptovskom Mikuláši

V termíne od 1.8 – 7.8. zorganizoval mládežnícky hokejový klub HK Humenské levy pre svojich zverencov sústredenie na Liptove. Zúčastnilo sa ho 47 detí (5 dievčat, 42 chlapcov) z hokejových tried 5. až 8. ročníka.

Mladí hokejisti si pod vedením trénerov Milana a Mareka Macha, Erika Dzobu, Jožka Sorokáča a trénera brankárov Rudolfa Jurčenka zdokonaľovali svoje zručnosti dvakrát denne na ľadovej ploche JL arény v Liptovskom Mikuláši, rovnako tak na suchu, kde sa venovali uvoľňovacím cvičeniam.

Deti mali okrem tréningových povinností aj ďalší bohatý spoločný program. Využili sa veľmi dobré možnosti v okolí na kolieskové korčule, zrelaxovanie v bazéne a nechýbala ani túra do nádhernej okolitej prírody Liptova, na Žiarsku chatu. V areáli internátu si zahrali futbal a iné loptové hry. Aj presun vlakom z Humenného do Liptovského Mikuláša a späť bol pre všetky deti veľkým zážitkom a dobrodružstvom.

Veľké ďakujem za zorganizovanie akcie patrí manažérovi HK Humenské Levy p. Davidovi Godžákovi, p.Petrovi Borisovi za presun hokejovej výstroje detí a samozrejme vedeniu HK Humenské Levy za podporu tejto akcie.

Veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom,

Ing.Marek Dirbák

Chceme sa predstaviť

Náš klub začal svoje pôsobenie v decembri 2018, kedy náhle ukončilo vedenie Mládežníckeho hokejového klubu Humenné (ďalej MHK Humenné) svoju činnosť, ale vzhľadom na to, že z dôvodu, aby opätovne, ako na začiatku roku 2016 neskončil mládežnícky hokej v Humennom, rozhodli sme sa pokračovať v rozbehnutej sezóne 2018/2019 v činnosti mládežníckeho hokeja, ktorí sme prevzali ako rodičia detí pôsobiacich v družstvách MHK Humenné. Obnovila sa činnosť občianskeho združenia Junior Šport Klub plus a pod týmto občianskym združením vznikol nový hokejový klub HK Humenské Levy. Sezónu sme síce museli dohrať pod logom a hlavičkou MHK Humenné aj keď bez vedenia MHK. Môžme s radosťou konštatovať, že všetci tréneri mládežníckych kategórií bývalého MHK Humenné s nami dokončili danú sezónu, za čo im patrí vďaka. Sezónu 2018/2019 sme uzavreli s trénermi

 • HPP 0-2 Erik Dzoba, Michal Kulan, Sergey Babinets, Vladislav Solomonchak, Jaroslav Šinanský
 • HP 3-4 Filip Vaško, Maroš Holúbek,
 • HT5-6 Milan Mach, Denis Markuš
 • HT 7-8 Erik Dzoba, Kadeti Milan Mach, Erik Dzoba a brankári Rudolf Jurčenko

Následne sme boli schválení za riadneho člena Slovenského zväzu ľadového hokeja na zasadnutí výkonného výboru SZĽH dňa 2.5.2019 a za výraznej pomoci zväzu sme preregistrovali väčšinu aktívnych mládežníckych hráčov (po kategóriu Dorast) pod náš klub. Vzhľadom na krátkosť času, kedy bolo potrebné do 31.5.2019 prihlásiť družstvá do súťažného ročníka sezóny 2019/2020 sa nám podarilo vytvoriť súpisky pre ročníky HP3, HP4, HT5, HT6, HT7 a HT8, ktoré budú v 1. lige mladších a starších žiakov reprezentovať náš klub a naše mesto. Hráčom vyšších kategórií sa snažíme v spolupráci s klubmi v okolí ako aj za aktívneho prístupu šéftrénera Milana Macha nájsť kluby, v ktorých budú aktívne pôsobiť naďalej.

Počas našej krátkej a dosť „hektickej“ pôsobnosti sa nám podarilo zorganizovať pár krásnych a myslíme si, že aj úspešných akcií, z ktorých vyberáme:

 • Deň otvorených dverí na zimnom štadióne zo dňa 28.1.2019
 • Winter Classic vo Svidníku medzi družstvami HT 5-6 Mládež HC 46 Bardejov a „MHK Humenné“ (resp. už HK Humenské Levy), ktorý bol mimochodom ako jediná takáto akcia v rámci celého Slovenska po akcii Winter Classic Tipsport Extraligy – 2.3.2019
 • Turnaj medzi základnými školami – 15.3.2019, účasť a prezentácia činnosti a vízií do budúcna klubu na Konferencii športových klubov mesta Humenné dňa 20.3.2019
 • Turnaj HPP 0-2 v Michalovciach 31.3.2019
 • Mimosúťažný turnaj HP 3 – dňa 31.3.2019 na Zimnom štadióne v Humennom
 • Turnaj HT 6 vo Frýdku Mýstku (ČR)- 29. -31.3.2019
 • Turnaj HP 5 na EASTER PROSPECTS 2019 v dňoch 6.-7.4.2019 v nádhernej Aréne Sršňov v Košiciach
 • Turnaj HT 7 na Fannsport Hockey Festival Michalovce 2019 v dňoch 5–7.4.2019
 • Náborová akcia na Humenských Švejkových dňoch – 17.5.2019
 • Florbalové prípravné zápasy medzi HK Humenské Levy a Florbalovým klubom Humenné a to v kategóriách Starší a Mladší žiaci v dňoch 17.6.2019 a 20.6.2019
 • Sústredenie ročníkov HP 2 – 4 na Zemplínskej Šírave v dňoch 20. – 23. 6. 2019 na Zemplínskej Šírave
 • Hokejbalový turnaj HT 8 na Mini Vranov Cupe 2019 vo Vranove nad Topľou v dňoch 30.-31.6.2019

Pripravujeme klubové sústredenie začiatkom augusta v Liptovskom Mikuláši pre kategórie HT 5 až HT 8, aby sa hráči a hráčky nášho klubu čo najlepšie pripravili na nasledujúcu sezónu 2019/2020 ako aj ďalšie aktivity o ktorých Vás budeme informovať.
Momentálne v našom klube pôsobia ako tréneri:

 • Milan Mach – šéftréner všetkých kategórií, hlavný tréner HT 5-6, asistent HP 3-4, HPP 0-2,
 • Erik Dzoba – hlavný tréner HT 7-8, HPP 0-2, asistent HP 3-4, ktorý je aj náborovým manažérom v klube (nabor@hkhumenskelevy.sk, tel.: 0902 367 877)
 • Jozef Sorokáč – hlavný tréner HP 3-4, asistent HT 5-6
 • Rudolf Jurčenko – tréner brankárov

Je nám ľúto a mrzí nás, že niektorí tréneri odišli za prácou do iných kútov Slovenska, resp. nenašli v našej vízii priestor svojej realizácie a opustili naše rady. V ich práci im prajeme všetko dobré, úspechy v trénerskej činnosti a aj v osobnom živote. Nadviazali sme rokovania s ďalšími trénermi, ktorí veríme, že ich nahradia k spokojnosti rodičov detí v našom klube ako aj vedenia nového klubu.

Bližšie info o uskutočnených aj pripravovaných akciách sú zverejnené na stránke www.hkhumenskelevy.sk, na facebook-ovej stránke HK HUMENSKÉ LEVY, alebo v lokálnych internetových a printových médiách.

 • Ing. Marek Dirbák – predseda Junior Šport Klub plus o.z. – HK HUMENSKÉ LEVY
 • Ing. Dávid Godžák – manažér Junior Šport Klub plus o.z. – HK HUMENSKÉ LEVY – tel.: 0907 925573
 • Ing. Ivan Čerevka – člen výkonného výboru Junior Šport Klub plus o.z. – HK HUMENSKÉ LEVY
 • Ing. Marek Macko – člen výkonného výboru Junior Šport Klub plus o.z. – HK HUMENSKÉ LEVY
 • Mgr. Jozef Oľha – člen výkonného výboru Junior Šport Klub plus o.z. – HK HUMENSKÉ LEVY

P.S.: Sme rodičia detí, ktorí nechceli aby mládežnícky hokej v decembri 2018 v Humennom znova padol na kolená, robíme to tak, ako najlepšie vieme, možno aj s chybami, ale s vedomím, že do toho dávame všetko, že to robíme pre naše humenské deti, aby mali zmysluplne vyplnený voľný čas, aby mohli rozvíjať svoje schopnosti v tomto krásnom športe a s vedomím, že možno z nie každého vyrastie nový Šatan, alebo Chára, ale budú rásť kvalitní, slušní a pripravení ľudia pre spoločnosť, ktorí si ctia zásady fair play, ktorému sa naučili pri športe. Robíme to preto, že chceme aby tu niečo fungovalo nielen pred komunálnymi voľbami, ale dlhodobo. Robíme to zadarmo, obetujeme svoj voľný čas a preto chceme aj týmto požiadať o podporu v rámci dobrovoľníckej činnosti v klube, alebo pri aktivitách klubu či už rodičov detí v klube, alebo potenciálnych nadšencov hokeja príp. sponzorov o podporu nášho klubu.